Електронні пенсійні посвідчення, – все що треба про них знати » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Електронні пенсійні посвідчення, – все що треба про них знати

Електронні пенсійні посвідчення, – все що треба про них знати

Електронні пенсійні посвідчення, – все що треба про них знати

Кількість звернень до юристів Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” щодо електронних пенсійних посвідчень (ЕПП) з часом не зменшується. Отже, юрист фонду Світлана Гаврилюк підготувала статтю, в якій зібрано найголовніше, що треба знати про ЕПП: як отримати, який тариф, які можливості та чи можна користуватися онлайн-банкінгом.

Який банк: Ощадбанк.

Який тариф: спеціально для ВПО розроблено тарифний пакет “МОЯ КРАЇНА”. Обслуговування ЕПП здійснюватиметься за цим тарифним пакетом. На платіжних картках Ощадбанку з тарифом “МОЯ КРАЇНА” вносять графічну та електронну інформацію про її власника. Тому вона одночасно буде і пенсійним посвідченням.

Як оформити: Для замовлення ЕПП треба звернутися до територіального органу Пенсійного Фонду України за місцем фактичного проживання, та написати заяву на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. В заяві треба вказати відділення банку, де клієнт бажає отримати пенсійне посвідчення. А також надати ПФУ паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру та інші документи, необхідні для формування пенсійної справи. Через 30 робочих днів треба звернутись до тієї установи банку, яка зазначена у заяві.

УВАГА! Порядком емісії ЕПП, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 08.04.2016 №7-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.04.2016 за №633/2876, передбачено, що електронне пенсійне посвідчення видається пенсіонеру особисто у вказаному у заяві відділенні банку. У разі, якщо пенсіонер недієздатний або має обмежену цивільну дієздатність, ЕПП може отримати опікун, піклувальник (законний представник), представник закладу, який здійснює опіку та піклування. Він має пред’явити документи, які ідентифікують одержувача пенсій та, власне, особу, яка представляє його інтереси. Даним порядком не передбачено отримання ЕПП іншими особами на підставі довіреності.

Які можливості: ЕПП містить електронний цифровий підпис, який дає можливість отримувати документи на веб-порталах органів влади та навіть з дому переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені внески тощо. А також надає можливість написати звернення або подати заяву на призначення чи перерахунок пенсії через Інтернет на офіційному сайті Пенсійного фонду.

Строк дії пенсійних карток: продовжено до трьох років. Однак є обов’язкова вимога – проходити фізичну ідентифікацію в установах Ощадбанку. Впродовж першого року дії електронного пенсійного посвідчення – кожні 6 місяців, далі – раз на рік. Якщо пенсіонер не пройшов обов’язкову фізичну ідентифікацію вчасно, банк блокує видаткові операції за ЕПП в частині платіжної картки.

Вже маєте пенсійну картку Ощадбанку? Її можна обміняти на ЕПП до закінчення строку дії цієї картки. Зверніть увагу, що для такого обміну треба звернутися до ПФУ щонайменше за 30 днів до закінчення строку дії пенсійної платіжної картки. Якщо її строк вже закінчився, а ЕПП пенсіонер ще не отримав, то, протягом строку його виготовлення, він може отримувати пенсію через каси банку без використання картки.

WEB-банкінг: у мережі інтернет з’явилися новини про те, що власники ЕПП не зможуть користуватися онлайн-можливостями Ощадбанку. Але на веб-сторінці банку чітко вказано, що тариф ”МОЯ КРАЇНА” передбачає користування інтернет-системою “Ощад 24/7”. Ось, що, за даними банку, користувачі тарифу ”МОЯ КРАЇНА” зможуть робити зі своїх комп’ютерів:

  • перераховувати кошти на рахунки фізичних та юридичних осіб за номером рахунку;
  • перераховувати кошти на користь операторів мобільного та інших видів зв’язку;
  • перераховувати кошти за послуги інтернет-провайдерів і кабельного телебачення за визначеними реквізитами з обов'язковим введенням індивідуальних даних (№ договору, ін. код, тощо.);
  • поповнювати електронні гаманці;
  • перераховувати кошти за довільними реквізитами тощо;


Відео онлайн-консультації юриста ВБФ "Горєніє" Світлани Гаврилюк щодо ЕПП


За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru