«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » «Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

Дружківка - місто, яке громада розвиває, ігноруючи труднощі. «У нас маленьке містечко - 70 тисяч людей - але інтелігентний, з глибокими культурними традиціями, - розповідає директор Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки Тетяна Романченко. - Тут завжди були і інженери, і художники, і музиканти. Розвивати його незважаючи ні на фінансові труднощі, ні на близькість до фронту - принципова позиція наших мешканців».

Як і усім маленьким містам, пояснила Тетяна, в Дружківці не вистачало культурної інфраструктури: «Нашій молоді не вистачало того, що є у великих містах - театрів, концертних залів, приватних шкіл... виправляти ситуацію вирішили ще в 2004 році, коли відкрили перший безкоштовний інтернет-центр для всіх мешканців міста».

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

14 УСПІШНИХ ПРОЕКТІВ. В цілому, за словами Тетяни Романченко, з 2004 року бібліотеки Дружківки реалізували 14 проектів різного масштабу, залучивши більше мільйона гривень: «У 2012 році, наприклад, підключили до Wi-Fi всі бібліотеки міста. Відкрили 12 клубів вивчення іноземних мов. Навчили понад 700 осіб похилого віку працювати з комп'ютером. Сьогодні хочемо новий спортивний майданчик, і він точно буде!».

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

АНГЛІЙСЬКА, СВЯТА І ЖАДАН. В минулому році на базі дитячої бібліотеки імені Всеволода Нестайка був створений мультицентр «Грайлик»: «Це найбільший наш проект, - каже Тетяна. - Зробили його за прикладом Польщі. У ньому: вивчення англійської та української, робота з психологом, навчальні програми. Проводимо «Кольорові п'ятниці» - різні тематичні свята. Наприклад, «Свято мильних бульбашок», «Свято шоколаду» тощо. Запрошуємо на них дітей, батьків, молодь, вимушених переселенців. А ще зустрічаємося тут з відомими культурними діячами. Багато хто з них приїжджають до нас ще раз. Сергій Жадан, Дзвінка Матіяш та Дара Корній, наприклад, були вже двічі, а директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус став одним з ключових партнерів бібліотеки і надійним другом».

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

ПОТРІБЕН ТІЛЬКИ МОЗОК. За словами Тетяни, все, що потрібно, це зібрати хорошу, «безбашену» команду: «В нашій команді два дизайнера, два економіста, три айтішника, філологи, лінгвісти. У нас є всі, хто нам потрібен. Далі навчилися управляти проектами: визначати проблему, ставити цілі, покроково прописувати свої дії, контролювати процес. Співпрацюємо з місцевою та обласною адміністраціями. Міський голова підтримує наші починання вже близько десяти років. Відправляємо грантові проекти європейцям, американцям, всім. Іноді їх приймають, іноді – ні. Але ми не здаємося і результат завжди один - успіх. Сьогодні, з висоти досвіду, ми розуміємо, що будь-яке місто може залучити гроші і реалізувати проект будь-якої складності», - резюмувала Тетяна Романченко.

«Ми вже живемо в Європі, яку будуємо самі». Успішна історія Дружківки

ВБФ "Горєніє" створює закриту групу у Facebook, де б представники об'єднених громад зі всіх регіонів України обмінювалися досвідом, секретами та кращими практиками розбудових своїх міст та районів. Є що сказати або спитати? Запрошуємо вас: https://www.facebook.com/groups/172917136597388/

Проект здійснюється за підтримки Федерального міністерства закордонних справ на основі рішення Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина через Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru