"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » "Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута
Так виглядає європейське місто Бахмут, бо в ньому активна громада й влада

Децентралізація - процес, від якого залежать євроінтеграційні перспективи України. Одна з принципових умов проведення адміністративно-територіальної реформи - громада повинна бути спроможною. Щоб розповісти громадам про їхні можливості, Всеукраїнський благодійний фонд "Горєніє" разом з Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні проводять проект "Підвищення зацікавленості громадських об'єднаннях Донецької та Луганської областей в процесах євроінтеграції".

Проводячи семінари в східних містах, ми зустріли безліч ініціативних громадян та об'єднань, які поділилися з нами успішними практиками реформаторського підходу до розвитку своїх громад. Тепер ми ділимося ними з вами. Ці історії - зразки ефективності, з якою кожна громада спроможна зайнятися самоврядуванням і саморозвитком. А головне - нічого неможливого в цьому немає.

35 МІСТЯН. Бахмут - одне з найактивніших міст Донеччини. Його мешканці ще в 2011 році створили Громадську раду. Це 35 містян, які постійно займаються розвитком міста. "Щоб працювати ефективно, ходили на курси, вчилися писати грантові проекти", - розповідає глава Громадської Ради Наталія Дроздова.

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута
Дитячі майданчики - також ініціатива міста, реалізована владою та містянами

ВЛАДА ТА ГРАНТИ. У жителів Бахмута багато ідей і побажань. Їх всі ретельно записують в “банк ідей”. "А далі діємо паралельно в двох напрямках, - пояснює Наталія. - Перше: формуємо пропозиції та несемо їх в міську раду. З місцевою владою у нас дуже продуктивні відносини. Кожну нашу пропозицію розглядають профільні управління. Всі наші проекти фінансуються місцевою владою. Другий напрямок: гранти. Практично кожен наш проект підтримали європейські організації".

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута
Алея Роз на місті пустиря

АЛЕЯ РОЗ, БУЛЬВАР ТА НАБЕРЕЖНА. Як результат, громаді, разом з владою та за її ініціативою, вдалося неймовірно багато. Серед численних успіхів: реконструкція бульвару Металургів, створення Алеї Роз: "одна з головних перемог - набережна на річці Бахмут. Ми її зробили з нічого. А тепер там красиво і затишно, - каже Наталя Дроздова. - В одному з мікрорайонів відкрили Молодіжний центр".

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута
Набережна, збудована громадою разом із владою. Раніше тут не було нічого

АМБІЦІЇ. Плани у громади амбітні: "У мікрорайоні Заріччя відкриваємо Центр розвитку громади. Майже добудували приміщення. Це дуже важливий проект: у Заріччі близько п'яти тисяч населення і ніякої інфраструктури. Тому ми створюємо комплекс, в якому запустимо і навчальні проекти, і надання правової допомоги, і аптечний пункт, і пункт соціальних послуг. Там же буде знаходитись орган самоорганізації населення мікрорайону", - підсумувала Наталія.

"Ініціатива, що виходить від людей, - буде жити". Успішна історія Бахмута
Набережна

В успіхах громади Бахмута, додає вона, ніякого секрету немає: "Ми слухаємо мешканців. Якщо ініціатива йде від людей, вона точно буде жити".

Проект здійснюється за підтримки Федерального міністерства закордонних справ на основі рішення Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина через Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru