Одноразова допомога – як отримати » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Одноразова допомога – як отримати

Одноразова допомога – як отримати

Одноразова допомога – як отримати

Минулого разу ми пояснювали, які права та обов’язки є у внутрішньо переміщених осіб. Після публікації юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” отримали багато звернень із питанням – як отримати одноразову грошову допомогу. Пояснює координатор проектів фонду Олена Манько.

Чим регулюється. Порядком використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам. Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 535.

Хто має право. Одноразову допомогу можуть отримати люди у складних життєвих обставинах, які частково або повністю позбавляють здатності чи можливості самостійно піклуватися про особисте або сімейне життя.

Важливо! Порядок не уточнює, якими мають бути ці обставини та в якому розумінні «одноразово»: взагалі за життя; за певний термін, або за певну подію. Практика призначення допомоги різна, тому доцільно розглядати кожне звернення окремо.

Порядок. Для оформлення допомоги, треба написати заяву до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. В заяві зазначити причини, за яких потрібна допомога, та реквізити рахунка, відкритого у банківській установі.

До заяви слід додати:
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків. Окрім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера, повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку в паспорті;
 • копії документів, що підтверджують родинні стосунки: свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей;
 • копії довідок про взяття на облік;
 • медичну довідку про стан здоров’я або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності, за необхідності;
 • інші письмові докази складної життєвої ситуації.

Важливо! Частими є відмови приймати заяву, мотивуючи відсутністю вказаного виду допомоги. Вимагайте прийняти її, розглянути за процедурою та надати вам письмову відповідь.

Питання надання грошової допомоги розглядається спеціально створеною комісією. Місцева комісія приймає рішення щодо:
 • доцільності надання грошової допомоги;
 • її розміру;
 • відмови у її наданні.

У разі відмови у допомозі – ВПО надається витяг з протоколу під розписку або поштою.

У разі прийняття рішення про доцільність надання допомоги:
 • формуються реєстри та подаються до регіонального органу соціального захисту населення;
 • регіональний орган формує подання про виділення коштів та надання грошової допомоги. Разом з реєстрами подання направляють до Міністерства соціальної політики України;
 • Міністерство соціальної політики України готує пропозиції про розміри грошової допомоги у межах наявного залишку на рахунках і подає їх на розгляд комісії;
 • комісія розглядає та затверджує розміри грошової допомоги і розподіл коштів між областями та Києвом;
 • Міністерство соціальної політики України перераховує кошти на відкриті Казначейством рахунки.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.dn

Гарячалінія та Viber для усіхрегіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
Lifecell: 073 106 34 67.

Правові консультації Всеукраїнський благодійний фонд «Горєніє» готує за підтримки фонду Чарльза Стюарта Мотта (Charles Stewart Mott Foundation).
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru