Нове у субсидіях – все що треба знати » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Нове у субсидіях – все що треба знати

Нове у субсидіях – все що треба знати

Нове у субсидіях – все що треба знати

Як відомо, низку змін до порядку призначення та надання субсидій внесено Постановою Кабінету Міністрів №300. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Яна Піявська пояснила всі ключові зміни у цьому питанні.

Соціальна норма для непрацездатних. Її збільшили для пенсіонерів, інвалідів, дітей до 18 років, тих, хто не працюють з об’єктивних причин. Якщо у домівці живуть одна або дві непрацездатні особи, соціальна норма, за якою рахуватимуть розмір допомоги, збільшується з 49 до 75 кв. м. Тобто, житлову субсидію можуть призначити на збільшену норму до 75 квадратів.

Субсидії для садових будинків. Часта проблема – неможливість зареєструвати місце проживання у садовому будинку чи дачному кооперативі. Відтепер це питання вирішено, можна звертатися до управлінь соціального захисту населення за субсидією.

Врахування доходів. Відтепер не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням.

До сукупного доходу не включають: допомогу на дітей, за якими встановлено опіку чи піклування.

Субсидію не призначать. Якщо є заборгованість з оплати комунальних послуг понад два місяці.

Монетизація залишків субсидії. Кабмін заклав таку можливість в обсягах до 100 куб. м. природного газу та 150 кВт електроенергії. Тобто, якщо отримувач допомоги споживав ресурси економно, залишки субсидії можуть перерахувати на його особовий рахунок або виплатити через відділення “Укрпошти”. Для цього треба подати до районного управління соцзахисту населення заяву на відшкодування коштів до 01.09.2017.

Окрім того, відтепер, звернувшись до УСЗН, можна залишити адресу своєї електронної пошти, на яку й прийде повідомлення про призначення субсидії.

Також нагадуємо, про які саме зміни людина повинна повідомляти соцзахист протягом місяця, щоб і надалі отримувати субсидії:
  • склад зареєстрованих у житлі;
  • соціальний статус членів сім’ї - звільнення з роботи, працевлаштування, вихід на пенсію тощо;
  • покупка дорожче 50 тисяч гривень;
  • зміни у пакеті комунальних послуг - відмова від централізованого опалення та перехід на індивідуальне чи навпаки.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гарячалінія та Viber для усіхрегіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
Lifecell: 073 106 34 67.

Матеріал підготовлено Благодійною організацією «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в межах реалізації гранту, наданого Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru