Як стягнути заборговану зарплату з роботодавця » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Як стягнути заборговану зарплату з роботодавця

Як стягнути заборговану зарплату з роботодавця

Як стягнути заборговану зарплату з роботодавця

Із проблемами зарплатних боргів до юристів Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” звертаються часто. Вирішити їх не складно. Проблема лише в тому, що більшість людей не вірять в процедуру законного повернення грошей або просто не знають її. Тож юрист Світлана Гаврилюк пояснює, як це працює.

Що у законі. Згідно зі статтею 115 Кодексу законів про працю України, роботодавець має виплачувати зарплату регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця. Але не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Якщо затримка виникла, працівник вже має право звертатися до суду.

Що робити. Поспішати не треба. Перш за все зверніться до роботодавця що до виплати заборгованості. Краще зробити це письмово там мати копію, яку можна було б використати у суді. Якщо роботодавець відмовить або проігнорує ваше звернення, зверніться до комісії по трудовим суперечкам, якщо таку створено на підприємстві. В іншому разі - до служби з питань праці. Це державна установа, що контролює дотримання трудового законодавства роботодавцями. Якщо й це не допомогло, йдіть до суду.

Що для цього треба:
  • позовна заява із прорахованою заборгованістю;
  • негативне рішення роботодавця або комісії по трудовим спорам;
  • якщо рішення нема – доказ письмового звернення до підприємства щодо виплати заборгованості.

У справах із зарплатних боргів, позивачу не треба сплачувати судовий збір. Не обов’язково звертатися до суду за місцем реєстрації підприємства. Можна звернутися за місцем проживання працівника. У випадках ВПО – за тимчасовим місцем проживання.

Ще одна важлива особливість справ із зарплатних заборгованостей – вони не мають позивного строку давності.

Звільнення. Якщо працівник звільняється з підприємства, роботодавець зобов'язаний видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у той же день. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначена сума має бути виплачена не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Працівник має право на отримання середнього заробітку за час затримки розрахунку.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гарячалінія та Viber для усіхрегіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
Lifecell: 073 106 34 67.

Матеріал підготовлено Благодійною організацією «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в межах реалізації гранту, наданого Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru