Мінімальний розмір аліментів збільшили в Україні » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Мінімальний розмір аліментів збільшили в Україні

Мінімальний розмір аліментів збільшили в Україні

Мінімальний розмір аліментів збільшили в Україні

Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект, який, серед іншого, збільшує мінімальний розмір аліментів на дитину. Документ №4928 “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання” готується на підпис. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” розібрали документ та переклали на людську мову.

Мінімум. Коли закон набуде чинності, мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшиться з 30% прожиткового мінімуму для дитини до 50%. Тобто, раніше дитина віком до 6 років отримувала не менше 427 гривен, а віком 6-18 – не менше 533. Відтепер мінімальні виплати складатимуть 713 та 888 гривень відповідно. А з грудня цього року – 746 та 930 гривень.

Через суд. Згідно із проектом, додана можливість через суд отримати наказ на стягнення аліментів у розмірі:
  • чверті доходу платника аліментів – на одну дитину;
  • третини доходу – на двох дітей;
  • половини доходу – на трьох дітей або більше.

Але сума аліментів не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку:
  • до 6 років – 14 260 гривень. З грудня – 14 920;
  • з 6 до 18 років – 17 770 гривень. З грудня – 18 600.

Заборгованість. Якщо платник аліментів віддає дитині частку доходу, заборгованість визначається згідно із його фактичним заробітком на період, коли аліменти не стягувалися. Де платник аліментів отримував доход – в Україні чи за кордоном – не важливо.

Якщо на момент виникнення заборгованості платник не працював, був підприємцем із спрощеною системою оподаткування або одержував доход у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, борг визначається виходячи із середньої зарплати працівника для даної місцевості.

Власність дитини. Документ вносить важливу редакцію у Сімейний кодекс України. Раніше в ньому зазначалося, що аліменти, отримані на дитину, є власністю опікуна дитини, на якого вони виплачуються. Відтепер аліменти - власність дитини.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ»:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гарячалінія та Viber для усіхрегіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Матеріал підготовлено Благодійною організацією «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в межах реалізації гранту, наданого Проектом Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru