Контрактним військовим дозволили звільнятись » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Контрактним військовим дозволили звільнятись

Контрактним військовим дозволили звільнятись

Контрактним військовим дозволили звільнятись

Це встановлено Законом України №5377 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби“. Верховна Рада прийняла закон 6 грудня.

ЯК БУЛО. Раніше, підписуючи контракт, військові опинялися у правовій пастці. Законом не передбачалося звільнення з контрактної служби до кінця особливого періоду. Цей термін встановлюється Указом президента України.

Простими словами – контрактники не могли звільнитися до закінчення конфлікту на Сході України. Новий Закон дещо удосконалив порядок проходження контрактної служби.

ЯК СТАЛО. Відтепер право на звільнення зі служби набувають військові:
  • які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, та військові, які вислужили не менше 18 місяців з дати продовження дії контракту, крім випадків, визначених абзацом другим частини третьої статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу";
  • які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом.

Такі особи, за бажанням, можуть продовжувати військову службу за новим контрактом, що укладається на умовах, передбачених частиною четвертою статті 23 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Добровільне звільнення таких військовослужбовців зі служби здійснюється у строки та в обсягах, визначених центральними органами виконавчої влади, не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Новий закон, м'яко кажучи, заплутаний. Багато норм не очевидні і викликають ряд питань, відповіді на які повинні надати в Міністерстві оборони України.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».

Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru