Переселенці звільнені від випробування при прийнятті на роботу » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Переселенці звільнені від випробування при прийнятті на роботу

Переселенці звільнені від випробування при прийнятті на роботу

Переселенці звільнені від випробування при прийнятті на роботу

Внутрішньо переміщені особи звільнені від проходження випробування при прийнятті на роботу, - нагадують юристи Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє”.

Це чітко зазначено у Законі України “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу”.

Закон, фактично, розширює у частині третій статті 26 Кодексу перелік категорій громадян , які звільнені від випробування при прийомі на роботу. Це: “особи, обрані на посаду; переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; особи, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітні жінки; одинокі матері, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; особи на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщені особи”.

Якщо роботодавець ігнорує Закон, юрист ВБФ “Горєніє” Алена Манько пропонує:
  1. Звернутися письмово у довільній формі до роботодавця. У зверненні обов’язково зазначити статтю 26 Кодексу законів про працю України.
  2. Якщо це не дало результату – звернутися із скаргою на роботодавця до вищестоящого органу.
  3. Якщо це не допомогло, або якщо у роботодавця нема вищестоящого органу – звернутися із скаргою до Державної служби України з питань праці.

Наші юристи вже пояснювали, як писати звернення та скарги. Про це читайте тут.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru