Як не потрапити до суду, коли влада хоче забрати адресну допомогу » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Як не потрапити до суду, коли влада хоче забрати адресну допомогу

Як не потрапити до суду, коли влада хоче забрати адресну допомогу

Як не потрапити до суду, коли влада хоче забрати адресну допомогу

Нещодавно юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Яна Піявська у прямому ефірі пояснила, що робити переселенцеві, коли влада вимагає повернути адресну допомогу. Додаємо простий та зрозумілий текст.

За що відмовлять у допомозі. Відповідно до п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», підстав всього дві:
  • будь-хто з членів сім’ї володіє житлом, що розташоване у підконтрольних Україні регіонах;
  • будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Законодавство зобов’язує уповноваженого представника сім’ї, якому призначено грошову допомогу, повідомляти орган соціального захисту населення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів. В іншому разі, управління соцзахисту вимагатиме повернути надміру виплачені гроші. У разі відмови добровільного повернення – гроші стягуються у судовому порядку.

Якщо УПСЗН виявило, що переселенець подав недостовірну інформацію або не повідомив про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, виплати припиняються з наступного місяця. Їх можуть відновити, якщо протягом місяця уповноважений представник сім’ї повідомить управління соцзахисту про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги.
 
Можна оскаржити. У деяких випадках вимогу управління соціального захисту можливо оскаржити.
  • коли вимагають повернути виплачену адресну допомогу за весь період з моменту її призначення, а сума на депозиті перевищила 10-кратний розмір прожиткового мінімуму вже після її призначення. Наприклад, якщо допомога була призначена у 2014 році, а сума на рахунку перевищила в 2016 році, у такому випадку вимога УПСЗН повернути кошти з 2014 року - неправомірна.
  • коли управління соцзахисту вимагає повернути гроші на підставі того, що в особи є житлове приміщення на підконтрольній території, хоча насправді це житло не придатне для проживання. У такому випадку можна оскаржувати вимогу УПСЗН у судовому порядку. Практика щодо цього питання неоднозначна, проте позитивні рішення суду все ж є.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru