Разова грошова допомога учасникам АТО – на яку суму розраховувати у 2016? » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Разова грошова допомога учасникам АТО – на яку суму розраховувати у 2016?

Разова грошова допомога учасникам АТО – на яку суму розраховувати у 2016?

Разова грошова допомога учасникам АТО – на яку суму розраховувати у 2016?

В мережі інтернет поширюється інформація, що учасники бойових дій мають отримати у 2016 році грошову допомогу у розмірі п'яти мінімальних пенсій за  віком. Тобто 4730 гривень. Нажаль це не так. Юрист Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” Олег Петров допомагає розібратися у питанні.

Історія помилки. У жовтні 2014 року учасник бойових дій звернувся до суду з позовом. Він просив визнати неправомірними дії Управління та Центру соціальних виплат, які нарахували йому щорічну разову грошову допомогу у розмірі 795 гривень. Тобто менше, ніж це передбачено частиною п’ятою статті 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Позивач вимагав перерахувати допомогу у розмірі 4730 грн. Це п’ять мінімальних пенсій за віком.

Учасник бойових дій виграв справу, бо Управління та Центр соцвиплат нарахували йому допомогу згідно постанови Кабінету Міністрів “Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”. На той час ця постанова ще не набрала чинності. На час виникнення суперечки діяла редакція частини п’ятої статті 12 Закону № 3551-XII, за якою щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком.

Як насправді. Хтось вирішив, що таку практику можна застосувати й зараз і став поширювати неперевірену інформацію. Але розгляд тієї справи розпочався в 2014 році, а закінчився у лютому 2016 року.

Зараз постанова Кабміну “Деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” набула чинності. Згідно з нею розміри щорічної разової допомоги до 5 травня 2016 року такі:

 1. інвалідам війни та колишнім малолітнім в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років), визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
  •I групи – 2 975 гривень;
  •II групи – 2 600 гривень;
  •III групи – 2 310 гривень;
 2. учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років), а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 920 гривень;
 3. особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 2 975 гривень;
 4. членам сімей загиблих, дружинам та чоловікам померлих інвалідів війни, померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 465 гривень;
 5. учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 170 гривень.

У 2016 році розмір виплати щорічної разової грошової допомоги у порівнянні з 2015 роком збільшено на 5 відсотків.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами безоплатного Віртуального правового центру:

Skype:
yurist.gorenie.dp
yurist.gorenie.zp
yurist.gorenie.dn
yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru