Як переселенцю не платити кредитні штрафи » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Як переселенцю не платити кредитні штрафи

Як переселенцю не платити кредитні штрафи

Як переселенцю не платити кредитні штрафи
Юрист ВБФ "Горєніє" Сергій Заярний

До юристів Всеукраїнського благодійного фонду “Горєніє” часто звертаються переселенці щодо кредитних штрафів. Отже, юрист Сергій Заярний роз’яснює: переселенці з зони АТО звільнені від кредитних штрафів.

Це вказано у ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції». У ньому зазначено, що суб’єктам господарювання та фізичним особам, які проживають у зоні проведення АТО або переселилися з неї, забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості за кредитними договорами та договорами позики у період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції відповідно до переліку населених пунктів, визначених Кабінетом Міністрів України. У випадку нарахування штрафних санкцій, банки зобов’язані списати таку заборгованість. Інакше вони порушують закон.

Якщо вам таки нарахували кредитний штраф, необхідно особисто звернутись до головного офісу банку, який його нарахував. З собою візьміть письмову заяву про списання незаконно нарахованих штрафних санкцій, обов’язково додайте копії кредитного договору, паспорту, ІПН та довідки ВПО. Підготувати заяву допоможуть юристи ВБФ “Горєніє”.

Після списання штрафних санкцій залишиться сума до сплати, яка складається з:
  1. основної суми заборгованості (тіла кредиту);
  2. відсотків за кредитом;
  3. комісії банку;
  4. заборгованості, яка утворилась до 14 квітня 2014 року, оскільки штрафні санкції списуються тільки з моменту початку АТО.

У більшості випадків вже на цьому етапі проблема вирішується на користь заявника. Якщо ні – треба йти із скаргою в Нацбанк. Далі – в суд.

Також можна звернутись до банку з заявою про реструктуризацію кредитної заборгованості. Слід посилатися на Постанову правління Національного банку України № 461 від 06.08.2009 року «Про заходи щодо забезпечення погашення кредитів». Цією постановою банкам рекомендовано здійснювати реструктуризацію кредитної заборгованості позичальникам, що потрапили в скрутне матеріальне становище. Копію листа слід надсилати до НБУ та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій.

Пільги по сплаті кредитів для переселенців з Криму відрізняються від пільг мешканців та переселенців зони АТО. Про це – у наступній статті.

За будь-яких правових питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» за контактами нашого Віртуального правового центру. Це безкоштовно.
Skype:
Для Дніпропетровщини: yurist.gorenie.dp
Для Запорізької області: yurist.gorenie.zp
Для Донецької області: yurist.gorenie.dn
Для Харківської області: yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».

Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru