Змінити Мову
» » Отримати статус ВПО можна за місцем проживання

Отримати статус ВПО можна за місцем проживання

Отримати статус ВПО можна за місцем проживання

Під час надання правової допомоги, у юристів БО «ВБФ «ГОРЄНІЄ» виникла безліч питань щодо застосування постанови № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», якою затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Юристи ВБФ «ГОРЄНІЄ» вирішили розгребти правовий безлад. Тому направили на адресу Міністерства соціальної політики України листа з проханням надати роз’яснення:
  • щодо підстав та наслідків складання акту обстеження матеріально-побутових умов. Наслідків складання акту після того, як особа звернеться до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації;
  • щодо необхідності звертатися до уповноваженого органу для отримання довідки ВПО на дітей у разі, якщо останні зазначені у довідках ВПО батьків, які є дійсними;
  • щодо обчислення строку 60 днів відсутності ВПО за місцем проживання;
  • щодо отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, особами, які втратили працездатність (тимчасова непрацездатність, відсутність законного представника, тощо);
  • щодо оформлення/відновлення соціальних виплат ВПО, особами які втратили працездатність (тимчасова непрацездатність, відсутність законного представника, тощо).

ВІДПОВІДЬ. Міністерство соціальної політики України надіслало листа № 1909/081/232-16 від 29 серпня 2016 року з відповідями на питання юристів БО «ВБФ «ГОРЄНІЄ».

Про акт обстеження матеріально-побутових умов. Мінсоцполітики запевняє, що цей акт складається лише для перевірки місця фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.

Про отримання довідки ВПО для дітей. У Мінсоцполітики зазначили, що окремі довідки на дітей ВПО видаються за потребами у разі звернення одного з батьків або законного представника дитини.

Про відсутність ВПО на місці мешкання. У разі наявності обґрунтованих причин для продовження строку відсутності ВПО за місцем проживання понад 60 днів, така особа звертається з відповідною письмовою заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання. У такому разі строк відсутності ВПО може бути збільшено до 90 днів.

Також, у Мінсоцполітики зазначили, що працівники житлово-експлуатаційних організацій та уповноважені особи, визначені виконавчими органами сільських і селищних рад, можуть приймати заяви та видавати довідки про взяття на облік за місцем проживання ВПО. Зазначимо, що конкретної відповіді - чи може фізично обмежений переселенець отримати статус ВПО не виходячи з дому – ми від Мінсоцполітики не отримали.

Резюмуючи лист Міністерства соціальної політики України:
  • акт обстеження матеріально-побутових умов складається лише для перевірки місця фактичного проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи;
  • довідки на дітей видаються ВПО лише за потребами;
  • ВПО має право бути відсутньою за місцем проживання до 60 днів, понад 60 днів – при наявності обґрунтованих причин;
  • приймати заяви та видавати довідки про взяття на облік можуть за місцем проживання ВПО працівники житлово-експлуатаційних організацій або уповноважені особи, визначені виконавчими органами сільських і селищних рад. Але досі не ясно, чи може, згідно із законодавством, фізично обмежена особа отримати довідку ВПО не виходячи із дому.

За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами нашого Віртуального правового центру:

Skype:
Для Дніпропетровщини: yurist.gorenie.dp
Для Запорізької області: yurist.gorenie.zp
Для Донецької області: yurist.gorenie.dn
Для Харківської області: yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Отримати статус ВПО можна за місцем проживання
Отримати статус ВПО можна за місцем проживання
Отримати статус ВПО можна за місцем проживання

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru