Субсидії для переселенців - як оформити » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » Субсидії для переселенців - як оформити

Субсидії для переселенців - як оформити

Субсидії для переселенців - як оформити

Навіть орендуючи житло, переселенці мають право на отримання субсидій.

Внутрішньо переміщена особа, яка живе у орендованій домівці, може отримати субсидію. Вона призначається за договором оренди житла. Тобто, на переселенця. Тут все, що треба знати для оформлення субсидії:

Документи, необхідні для оформлення субсидії.
  • Заява встановленого зразка;
  • Декларація про доходи кожного члена проживаючої родини;
  • Договір оренди житлового приміщення (за наявності);

Важливо! працівникам управлінь соціального захисту населення забороняється вимагати інші документи (згідно норм постанови КМУ "Про спрощення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива").

Куди звертатись із заявою про призначення субсидій.
Переселенцю треба подати необхідні документи до управління праці та соціального захисту населення. У селах та селищах прийом документів здійснюють особи, уповноважені виконавчими органами сільських і селищних рад.

На який термін призначається субсидія.
Субсидія призначається терміном на один рік. З початком опалювального сезону, субсидія оновлюється автоматично. Оскільки найбільша кількість звернень про призначення субсидій припадає на осінній період, документи краще подавати влітку.

Що нового.
21.09.2016 року було внесено зміни до порядку призначення субсидій на оплати житлово-комунальних послуг.
Так, доход осіб, які досягли 18 річного віку, та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, визначається у розмірі одного прожиткового мінімуму, у разі, якщо дохід нижче прожиткового мінімуму. Раніше враховувалось 2 прожиткових мінімуми.
Для осіб, які досягли 18 річного віку, але не мають офіційних доходів в розрахунок береться дохід, рівний 2 прожитковим мінімумам, (раніше був один). Але якщо родина опинилась у скрутній життєвій ситуації, дохід береться з розрахунком один прожитковий мінімум.

Також, згідно змін, до сукупного доходу не враховуються:
  • вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок,
  • вартість протезно-ортопедичних виробів,
  • вартість засобів реабілітації,
  • суми, які виплачуються для покриття шкоди, заподіяної здоров'ю при виконанні трудових обов’язків.


За будь-яких питань - звертайтесь до юристів Всеукраїнського благодійного фонду «ГОРЄНІЄ» за контактами нашого Віртуального правового центру:

Skype:
Для Дніпропетровщини: yurist.gorenie.dp
Для Запорізької області: yurist.gorenie.zp
Для Донецької області: yurist.gorenie.dn
Для Харківської області: yurist.gorenie.kh

Гаряча лінія та Viber для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Kyivstar: 068 569 93 06,
MTC: 066 355 52 46,
Lifecell: 073 106 34 67.

Безкоштовний Віртуальний консультаційний центр для ВПО відкрив Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ» в рамках проекту Українська ініціатива Зміцнення Громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З травня 2016 року Віртуальний консультаційний центр працює за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в рамках Проекту «Підтримка українських громад у зв'язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб».
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru