Як отримати допомогу на дитину - детальна інструкція » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » » Як отримати допомогу на дитину - детальна інструкція

Як отримати допомогу на дитину - детальна інструкція

Як отримати допомогу на дитину - детальна інструкція

Діти, батьки яких зобов’язані, але з тієї чи іншої причини не сплачують аліменти, можуть отримувати тимчасову грошову допомогу від держави. Це право затверджене постановою Кабміну №189 від 22.02.2006 року.

Підстави призначення допомоги:

 • Рішення суду про стягнення аліментів не виконується у зв'язку з ухиленням або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення.
 • Один з батьків перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, його визнано недієздатним, або він перебуває на строковій військовій службі.
 • Місце знаходження одного з батьків не встановлено.


Процедура оформлення допомоги. Для призначення допомоги, одному із батьків, який утримує дитину, необхідно подати до органу соціального захисту за місцем проживання:

 • заяву за формою, затвердженою Міністерством соціальної політики України;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) дитини;
 • довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) одержувача;
 • декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за допомогою. Декларація заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї.


Додатково можуть знадобитися такі документи:

 • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
 • довідка про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
 • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце знаходження одного з батьків дитини не встановлено;
 • довідка про розмір аліментів.


Рішення про призначення або відмову в призначенні допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів після отримання усіх необхідних документів.

Допомога призначається на шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи, та надається щомісячно. Для призначення допомоги на наступні шість місяців, одержувач подає лише заяву, в якій повідомляє про обставини, що можуть бути підставою для продовження виплати допомоги.

У разі поновлення виплати аліментів - один з батьків зобов’язаний в триденний строк письмово повідомити про це орган соціального захисту населення для припинення виплати (перерахунку) раніше призначеної допомоги.

Якщо є питання, будь ласка, зверніться до юристів ВБФ «ГОРЄНІЄ» через Skype:
Для Дніпропетровщини: yurist.gorenie.dp
Для Запорізької області: yurist.gorenie.zp
Для Донецької області: yurist.gorenie.dn

Або за гарячою лінією для усіх регіонів: 050 044 56 01.
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru