Роми, котрі втекли від «Градів» (Громадське ТБ Дніпро) » Благодійний Фонд Гореніе
Змінити Мову
» » » Роми, котрі втекли від «Градів» (Громадське ТБ Дніпро)

Роми, котрі втекли від «Градів» (Громадське ТБ Дніпро)


Родина Володимира Огли, представника кримських ромів, змушена була покинути Маріуполь після обстрілу російськими «Градами» 24 січня 2015 року. Вони переїхали в Павлоград Дніпропетровської області, тому що тут мешкають його родичі.

У Павлограді з радянських часів мешкала велика ромська громада. Втім, зараз знайти роботу переселенцям тут важко, а вдвічі важче — ромам-переселенцям. Цьому, передусім, заважає відсутність освіти, оскільки за традиціями ромів діти мусять кидати навчання та допомагати родині з 12-13 років.

«Іноді трапляються випадки дискримінації, до яких я вже звик. Не беруть на роботу, тому що ром», — говорить Арсен Огли, син Володимира.

За даними благодійного фонду «Горєніє», одна з програм якого направлена на пітримку ромів-переселенців, у Дніпропетровську область переїхало понад 200 родин ромів, кожна з яких складається від 5 до 15 осіб.

Володимир став координатором програми допомоги ромам із зони АТО. Він є своєрідним містком між доволі «закритою» ромською громадою та представниками міжнародних організацій, які допомагають переселенцям.

Основним акцентом роботи фонду «Горєніє» є юридична допомога, тому що часто роми не мають документів, які підтверджують їх особу, а відповідно і не мають право на соціальну допомогу від держави. Також приділяється увага забезпеченню їх теплим одягом, вугіллям та дровами.

http://hromadske.dp.ua/news/romy-kotri-vtekly-vid-hradiv
Украина онлайн Рейтинг@Mail.ru